اسرار امام مهدی (ع)

22م نوامبر 2003

بسم الله الرحمن الرحیم
ستایش خاص خدا است که مالک سلطنت و روان کننده کشتی (وجود)، و مُسَخِر کننده بادها، و شکافنده سپیده دم، و حکم‌فرمای روز جزاء و پروردگار جهانیان است. ستایش خدایى را است که از ترس او آسمان و ساکنانش غرش کنند و زمین و آباد کنندگانش بر خود بلرزند، و دریاها و آنان‌که در قعر آن‌ها شناورى کنند به جنبش و موج در آیند.درود خدا بر محمد و آل محمد کشتی‌های جاری در پستی و بلندی، در امنیت است کسی که سوارش شود، و کسانی که آن‌ را ترک گویند غرق می‌شوند، و کسانی که بر آن‌ها سبقت گیرند پیمان شکن‌اند، و کسانی که از آن‌ها عقب مانند هلاک شده به حساب می‌آیند، و همراهان آن‌ها پس از این می‌آیند. 
اسرار امام مهدی (ع) - (۱) 
﴿إِذْ قَالَ يُوسُفُ لِأَبِيهِ يَا أَبتِ إِنِّي رَأَيْتُ أَحَدَ عَشَرَ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ رَأَيْتُهُمْ لِي سَاجِدِينَ * قَالَ يَا بُنَيَّ لاَ تَقْصُصْ رُؤْيَاكَ عَلَى إِخْوَتِكَ فَيَكِيدُواْ لَكَ كَيْدًا إِنَّ الشَّيْطَانَ لِلإِنسَانِ عَدُوٌّ مُّبِينٌ﴾.([1])
([ياد كن] زمانى را كه يوسف به پدرش گفت اى پدر من [در خواب] يازده ستاره را با خورشيد و ماه ديدم، ديدم [آن‌ها] براى من سجده مى‌كنند * [يعقوب] گفت اى پسرک من، خوابت را براى برادرانت ‏حكايت مكن كه براى تو نيرنگى مى‏انديشند، زيرا شيطان براى آدمى دشمنى آشكار است).صدق الله العلی العظیم
برای کسانی که خداوند را با آیات و بیناتش می‌شناسند، و برای کسانی که هر گاه یاد خدا می‌کنند، قلب‌هایشان جلاء می یابد. و نیز برای بندگان پرهیزگار.
بسم الله الرحمن الرحیم
﴿الم * ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ * الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ﴾.([2])
(الف لام ميم * اين است كتابى كه در [حقانيت] آن هيچ ترديدى نيست [و] مايه هدايت تقوا پيشگان است * آنان كه به غيب ايمان مى‏آورند و نماز را بر پا مى‏دارند و از آن‌چه به ايشان روزى داده‏ايم انفاق مى‌كنند).
غیب، همان امام مهدی (ع) می‌باشد، همان‌گونه که آل محمد (ع) برای مردم تفسیر کردند و آن را در حضور گواهان حکایت نمودند، و ایشان (ه) الله و نون قلم می‌باشد. و کتاب دال بر او، در نزد اهل تقوا شکی در آن نیست.
﴿المر تِلْكَ آيَاتُ الْكِتَابِ وَالَّذِيَ أُنزِلَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ الْحَقُّ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يُؤْمِنُونَ﴾.([3])
(الف لام ميم راء، اين است آيات كتاب و آن‌چه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده حق است ولى بيشتر مردم نمى‌گروند).
کتاب همان کاف (کُن، باش) است، پس به واسطه‌ی آن روزی داده می‌شوید و باران بر شما می‌بارد و با آن مردم یاری می‌شوند و توسط آن عصاره می‌گیرند، و مخلوقات به فیض و نعمت الهی می‌رسند؛ و در حالت صعود (کاف) در (نون) ناپدید می‌گردد، و در حالت نزول نون در کاف ناپدید می‌شود، پس هر کس بخواهد به نون بنگرد به ناچار باید به کاف توجه و التفات کند، و هر کس خواهان معرفت غیب باشد هیچ راه گریزی در ابتدا جز بحث و جست‌وجو از کتاب و شناخت آن ندارد. هیهات، علمی پنهان است که جز پاک شدگان بر آن دست ندارند، پس خود را پاک گردانید تا برای خود توشه برگیرید که در حقیقت بهترین توشه، پرهیزگاری است، پس پاک جز به پاک نزدیک نمی‌شود، و پاک جز پاک را دوست نمی‌دارد.
سپس کتاب یکی است و مجزاء نمی‌شود، تا دلالت و هدایت به یکی کند، به خداوند یگانه قهار هدایت می‌نماید، و هر چه‌قدر راه‌های سلامت بسیار باشند در نتیجه همه‌ی آن‌‌ها به صراط مستقیم جمع و ختم می‌شوند، و هر چه‌قدر ریسمان‌ها متعدد شوند، همه به ریسمان استوار الهی که به غیب متصل است پیوسته می‌باشند، و اگر انسان از آن‌ها برای رسیدن به ریسمان استوار و محکم الهی استفاده نکند، از آن گسسته و به جهنم می‌اُفتد، و مانند سامری و بلعم بن باعورا نامیده می‌شود که در تاریکی غوطه‌ور خواهد شد، و گمان می‌کند در نوری آشکار به سر می‌برد، در حالی‌که داستانش چون داستان سگ است، و گمان می‌برد که او با فرشتگان مقرب است.
﴿وَقُلْ إِنِّي أَنَا النَّذِيرُ الْمُبِينُ * كَمَا أَنزَلْنَا عَلَى المُقْتَسِمِينَ * الَّذِينَ جَعَلُوا الْقُرْآنَ عِضِينَ * فَوَ رَبِّكَ لَنَسْأَلَنَّهُمْ أَجْمَعِيْنَ * عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ * فَاصْدَعْ بِمَا تُؤْمَرُ وَأَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِينَ * إِنَّا كَفَيْنَاكَ الْمُسْتَهْزِئِينَ * الَّذِينَ يَجْعَلُونَ مَعَ اللّهِ إِلهًا آخَرَ فَسَوْفَ يَعْلَمُونَ﴾. ([4])
(و بگو من همان هشدار دهنده آشكارم * همان‌گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم * همانان كه قرآن را جزء جزء كردند [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند] * پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد* از آن‌چه انجام مى‏دادند * پس آن‌چه را بدان مأمورى آشكار كن و از مشركان روى برتاب * كه ما [شر] ريش‌خندگران را از تو برطرف خواهيم كرد * همانان كه با خدا معبودى ديگر قرار مى‏‌دهند پس به زودى [حقيقت را] خواهند دانست * و قطعاً مى‏‌دانيم كه سينه تو از آن‌چه مى‌گويند تنگ مى‌شود * پس با ستايش پروردگارت تسبيح گوى و از سجده‌‏كنندگان باش).
بقیة آل محمد (ع)
رکن شدید سید احمد الحسن (ع)
وصی و فرستاده‌ی امام مهدی (ع) برای همه‌ی مردم
موئید به جبرائیل، مسدد به میکائیل و منصور به اسرافیل
(ذریه‌ی آنان نسلی از نسل دیگر است و خداوند شنوای داناست)
۰۴/ شوال/ ۱۴۲۴ هـ.ق
۰۸/ آذر ماه/ ۱۳۸۲ هـ.ش
ملاحظه: بر هر مسلمانی که این بيانيه را بخواند حق است که آن را دوازده بار کپی کرده و پخش کند. وچنان‌چه توانایی ترجمه کردن به زبان دیگری را دارد، ترجمه کند.
________________________________________
[1]- یوسف: ۵-۴.
[2]- البقرة: ۳-۱.
[3]- الرعد: ۱.
[4]-الحجر: ۹۶-۸۹
#احمد الحسن#ال محمد#یمانی#اسرار امام مهدی#سر اهل بیت#امیرالمومنین#علم یمانی#حکمت یمانیه