بیانیه دعوت مردم

16م دسامبر 2003

بسم الله الرحمان الرحيم

الحمد لله رب العالمين مالك الملك مجري الفلك مسخر الرياح فالق الإصباح ديان الدين
  الحمد لله رب العالمین مالک ملک است، راه انداز کشتیها، هدایت کننده بادها، شکافنده صبح (سپیده دم)پاداش دهندۀ روز بازسپسین
رب العالمين الحمد لله الذي من خشيته ترعد السماء وسكانها وترجف الأرض وعمارها وتموج البحار ومن يسبح في غمراتها
پروردگار جهانیان سپاس خدا را که از ترسش آسمان و ساکنانش می‌ جرغند و  زمین و هرچه که در آن هست می لرزد و موج  دریاها و هرکسی در ژرفای در یا تسبیح می کنند و می غلتند.

اللهم صل على محمد وعلى آل محمد الفلك الجارية في اللجج الغامرة يامن من ركبها
درود خدا بر محمد و آل محمد کشتیها جاری در پستی و بلندی، در أمنیت أست سوارش شود

ويغرق من تركها المتقدم لهم مارق والمتأخر عنهم زاهق واللازم لهم لاحق
و کسانی که آنرا ترک کند غرق می شود، وکسانی که جلو  بر آن ها مارق است . و کسی که از آنها عقب ماند هلاک شده بحساب می‌آید. و همراهان آنها پس از این می‌آیند.

قلْ هَذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنْ اتَّبَعَنِي وَسُبْحَانَ اللَّهِ وَمَا أَنَا مِنْ الْمُشْرِكِينَ (يوسف/108).  
(بگو : این راه من است! من و پیروانم با بصیرت است براى خد1 دعوت كنم وسبحان الله و من از مشرکان نیستم) (یوسف 108) 
برای کسانیکه سخنی می‌شنوند و بهترینش را دنبال می‌کنند. و برای کسانی که به راه خدا با حکمت و موعظه بهتر و خوب دعوت می‌کنند، و برای کسانی که حق را می‌دانند و پیرو پیروانش می‌باشند. و برای هرکس با انصاف و حقیقت جو. و برای کسانی که دروغ می‌پندارند چیزی را که به آن آگاه نیستند .... 
عده‌ای از علما را در نشریه های سابق دعوت کردم که از انصار امام مهدی (ع) صادر شده است، برای مباحثه در قرآن کریم، یا شنیدن آنچه آورده ام از تفسیر قرآن کریم، تا اینکه بفهمند آیا ممکن است که با بررسی به می‌رسند؟ یا اینکه علمی است مخصوص به أهل بیت عصمت یا کسی که با آنها إرتباط دارد (ع). برای این دعوت کسی آمده نشد. بلکه عده‌ای از علما فتوا صادر کردند که من دروغ گو هستم بدون اینکه چیزی از من بشوند. 
علاو بر اینکه دلیلی نقلی یا عقلی وجود ندارند که جائز بداند که تکذیب و درغگویی هر کسی را که ادعا کند ارتباط دارد با امام مهدی (ع). و کسی که بیان و تفصیل می‌خواهد مراجعه کند به (غیبت مؤلف نعمانی) و (غیبت مؤلف شيخ طوسی) و (إکمال الدین مؤلف شيخ صدوق) و (بشارة اسلام سید مصطفی کاظمی) و (موسوعۀ امام مهدی مؤلف سید محمدصادق صدر) 
و همۀ این کتابها از مرتبه یک می‌باشد در نقل و تحقیق و همه شان روايتي از اهل بيت (ع) نقل می‌کنند که تأکید میکند إمکان ديدن امام مهدی (ع) را در زمان غیبت کبری و تأکید می‌کند که کسانی می‌آیند که زمینه را آماده سازند برای آمدن امام أروحمان أرزانی خاک پایش. 
و در هر صورت، فالحمدلله که سنت های أنبیا و مرسلین (ع) را برای ما پیاده کرده است، و می‌گوئیم إلا همانگونه که امام حسین (ع) فرموده است: « خدایا اگر این شما را راضی می‌کند بگیر تا راضی شوی » 
چون که أثر سخن پیشتر از أثر تیرها است. 
و من حالا تکرار می‌کنم دعوتم را برای بعضی از مراجع تقلید، برای مباحثه در قرآن کریم برای ثابت کردن این که آنچه از علم درباره قرآن دارم از إمام مهدی (ع) می‌باشد و من از طرف امام (ع) فرستاده شده ام. 
برای اینکه دلیل و حجت باقی نماند براس کسی محتج و نه عذری برای عذرداری، و برای محافظت برای هدایت این أمّت که ظلم شده است به آن در طول زمانها و درخواست می‌کنم از علما و مردان دین و مؤمنان و همۀ مردم، که کمک کنند برای قبول کردن دعوت مباحثه، که همه مشمول در قول تعالی :
حَتَّى إِذَا جَاءُوا قَالَ أَكَذَّبْتُمْ بِآيَاتِي وَلَمْ تُحِيطُوا بِهَا عِلْمًا أَمَّاذَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ (النمل/84).  
( تازمانی که (به پای حساب) می‌آیند، (به آنان) می‌گوید : ( آیا آیات مرا تکذیب کردید بغیر احاطۀ علمی نیافتید شما چه اعمالی انجام می‌دادید؟) (نمل 84) 

به خدا پناه که ما و شما که آیات خدا را تکذیب کنیم و از خدا مسألت (می خواهیم) که مؤمنان را توفیق دهد که شرفیاب شوند به خدمت امام مهدی (ع) خدا شنوا است و إجابت می‌کند درخواست ما را. 
و این دعوت به سه دسته از علما می‌باشد : 
دسته اوّل : سید علی سیستانی، یا سید مرعشی به نیابت از سید سیستانی با توكيل و مهر، و سید محمد سعید حکیم. و شیخ محمد اسحاق فیاض. 
و شرايط این مباحثه با این سه عالم این می‌باشد. که مباحثه همگانی باشد و برای همۀ مردم و در جای عمومی، و اگر مباحثه پایان یافت به اینکه نمایندۀ امام دروغ می‌گوید، باید مباهله شود در همان جا و جلو همه مردم :
 لِيَهْلِكَ مَنْ هَلَكَ عَنْ بَيِّنَةٍ وَيَحْيَا مَنْ حَيَّ عَنْ بَيِّنَةٍ وَإِنَّ اللَّهَ لَسَمِيعٌ عَلِيمٌ(الأنفال من ايه 42)
(تا هر که هلاک می‌شود، از روی اتمام حجّت باشد، وهر که زنده می‌شود ( وهدایت می‌یابند)، از روی دلیل روشن باشد، و خداوند شنوا و داناست) (أنفال از آیه 42) 

دسته دوم : سید کمال حیدری، سید محمد تقی مدرسی، سید کاظم حائری. و شرطهای مباحثه با این علما به اضافه شروط سابق برای دستۀ اول، که مباحثه کنند با شیخ ناظم عقیلی برای إثبات اصلی دعوت و دانستن تفاصیل آن، سپس اگر خواستند با من مباحثه کنند. در علم تفسیر من آماده ام با توانی خدا، و به آنان خوشامد می‌گویم و الحمدلله وحده.  
دسته سوم : شیخ قاسم طائی و شیخ محمد یعقوبی و سید محمدرضا سیستانی، و اینها مباحثه شان با شیخ ناظم عقیلی می‌باشد، برای ثابت کردن درستی دعوت و دانستن تفاصیل آن فقط. با همه شرط دستۀ اول، و مستثنا از مباهله هستد. 
{إِنَّمَا أُمِرْتُ أَنْ أَعْبُدَ رَبَّ هَذِهِ الْبَلْدَةِ الَّذِي حَرَّمَهَا وَلَهُ كُلُّ شَيْءٍ وَأُمِرْتُ أَنْ أَكُونَ مِنَ الْمُسْلِمِينَ* 
(من مأمورم پروردگارا این شهر را عبادت کنم، همان کسی که این شهر را حرمت بخشیده، در حالی که همه چیز از آن است، و من مأمورم که از مسلمین باشم. و اینکه قرآن را تلاوت کنم.(91)
وَأَنْ أَتْلُوَ الْقُرْآنَ فَمَنِ اهْتَدَى فَإِنَّمَا يَهْتَدِي لِنَفْسِهِ وَمَنْ ضَلَّ فَقُلْ إِنَّمَا أَنَا مِنَ الْمُنذِرِينَ* 
هرکسی هدایت شود به سود خود هدایت شده و هرکسی گمراهی گردد بگو : من از هشدار کنندها است (92)
وَقُلْ الْحَمْدُ لِلَّهِ سَيُرِيكُمْ آيَاتِهِ فَتَعْرِفُونَهَا وَمَا رَبُّكَ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ} (النمل91-93). 
بگو: (الحمد لله، بزودی آیاتش را به شما نشان می‌دهد تا آن را بشناسید، پروردگار تو از آنچه انجام می‌دهید غافل نیست)(93) (نمل 91 – 93) بقیة آل محمد علیهم السلام
الرکن الشدید أحمد الحسن
وصی ورسول امام مهدی (علیه السلام)
برای همه مردم
مؤید از جبرائیل, مسدد از میکائیل, منصور به اسرافیل
ذریة بعضها من بعض والله سمیع علیم
نجف أشرف 17 / شوال / 1424 هـ. ق

#احمد الحسن#دعوت یمانی#مخالفت علما با یمانی#معجزه#مناظره#مناظره احمد الحسن با علما