بیانیه‌ی نداء (درخواست)

25م نوامبر 2003

بسم الله الرحمن الرحيم

سپاس خدای را که مالک سلطنت، روان‌کننده کشتی، تسخیرکننده بادها، شکافنده سپیده، حکم‌فرمای روز جزا، و پروردگار جهانیان است. ستایش خداى را که از ترس او آسمان و ساکنانش غرش کنند و زمین و آباد کنندگانش بر خود بلرزند، و دریاها و آنان‌که در قعر آن‌ شناورند به جنبش در آیند. خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست، آن کشتی‌‌ روان در اقیانوس‌هاى بیكران؛  ایمن شود هر كه سوار آن كشى گردد و غرق شود هر كه آن کشتی را واگذارد، کسی که بر آنها سبقت گیرد پیمان شکن‌ است، و کسی که از آنها عقب ماند هلاک شود، اما ملازم آنان ملحق به‌حق است.
(فَٱصْدَعْ بِمَا تُؤْمَرُ وَأَعْرِضْ عَنِ ٱلْمُشْرِكِينَ * إِنَّا كَفَيْنَاكَ الْمُسْتَهْزِئِينَ).1 (پس آنچه را به آن مأمورى اظهار كن و از مشركان روى بگردان. * ما شرّ استهزاکنندگان را از تو دفع خواهیم کرد). صدق الله العلي العظيم
خطاب اول: (درخواست انجام بقیه اعمال حج):
به سيد محمود حسنی ، و به سيد حسنی خوش سيما در ميان کوه‌های ديلم و قزوين و به شش سرور گرامی و مقرب به امام مهدی (ع) و به نوزده سرور متصل به امام مهدی (ع) بر شما باد به اظهار اطاعت و اعلان آن و امتثال از وصی امام مهدی (ع) و بيعت با او به طور علنی و در حضور شاهدان، در غير اين صورت از امر امام مهدی محمد بن الحسن (ع) سرپيچی کرده‌ايد، و هر کس به مصدر علمش باز می‌گردد. والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته. (وَأَنْ لَا تَعْلُوا عَلَى اللَّهِ إِنِّي آتِيكُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ).2 (و در برابر خداوند تکبر نورزید که من برای شما دلیل روشنی آورده‌ام).
خطاب دوم: (به سید علی خامنه‌ای):
(إِنّ اللَّهَ يَأمُرُكُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها وَإِذا حَكَمتُم بَينَ النّاسِ أَن تَحكُموا بِالعَدلِ إِنّ اللَّهَ نِعِمّا يَعِظُكُم بِهِ إِنّ اللَّهَ كانَ سَميعًا بَصيرًا).3 (خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! خداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست). بر توست تسلیم حکومت در ایران به وصی امام مهدی (ع)، در غیر این صورت فرمان امام مهدی (ع) را سرپیچی کرده‌ای. و به ملت شریف ایران در بلاد ری – آنان که دین را در آخرالزمان در زمین ترویج می‌کنند – بر شماست که من را در حکومت بر سرزمین ایران تمکین دهید. (وَأَنْ لَا تَعْلُوا عَلَى اللَّهِ إِنِّي آتِيكُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ).4 (و در برابر خداوند تکبر نورزید که من برای شما دلیل روشنی آورده‌ام).
خطاب سوم: (به مردم عراق):
سرزمین فتنه‌ها، آری هیچ پیامبر و یا وصی مبعوث نشد در عراق مگر این که اهالی عراق او را کشتند و یا آنکه فراری دادند، ای اهل عراق بر شماست که وصی امام مهدی (ع) را در حکومت بر عراق تمکین دهید، در غیر این صورت از امام مهدی محمد بن الحسن (ع) سرپیچی کرده‌اید. پدرم امام مهدی محمد بن الحسن (ع) مرا امر کرده که به نافرمانان، چیزی بجز شمشیر و مرگ زیر سایه شمشیر، عطا نکنم. و ستایش مخصوص خداوند یکتاست. (وَأَنْ لَا تَعْلُوا عَلَى اللَّهِ إِنِّي آتِيكُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ).5 (و در برابر خداوند تکبر نورزید که من برای شما دلیل روشنی آورده‌ام).
خطاب چهارم:
(أَتَىٰ أَمْرُ اللَّهِ فَلَا تَسْتَعْجِلُوهُ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَىٰ عَمَّا يُشْرِكُونَ * يُنَزِّلُ الْمَلائِكَةَ بِالرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلى‌ مَنْ يَشاءُ مِنْ عِبادِهِ أَنْ أَنْذِرُوا أَنَّهُ لا إِلهَ إِلَّا أَنَا فَاتَّقُون).6 (فرمان خدا فرا رسید؛ پس در آن عجله نکنید! او منزّه وبرتر است از آنچه شریک او قرار می‌دهند. * فرشتگان را با روح، به فرمان خود، بر هر كس از بندگانش كه بخواهد نازل مى‌كند، تا بيم دهند كه: جز من خدايى نيست، پس از من بترسيد). بر تمام مسلمانان اعلان بیعت با وصی امام مهدی (ع) واجب است، همچنین بر مقامات رسمی همچون: حاکمان، احزاب، فرماندهان سیاسی و نظامی و شیوخ عشایر، اعلان بیعت با وصی امام مهدی (ع) آن هم بشکل رسمی، مکتوب همراه با انتشار آن بین مردم، واجب است. در غیر این صورت تمام کسانی که خود را از این فرمان به فراموشی زده‌اند، از دستور امام مهدی محمد بن الحسن (ع) سرپچی کرده‌اند، و بزودی حسابی سخت در دنیا و آخرت پس خواهند داد. (وَأَنْ لَا تَعْلُوا عَلَى اللَّهِ إِنِّي آتِيكُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ).7 (و در برابر خداوند تکبر نورزید که من برای شما دلیل روشنی آورده‌ام).
خطاب پنجم:
از وصي و فرستاده امام مهدي (ع) به تمام مسلمانان در مشرق و مغرب زمين؛ بر هر مسلماني ترك تقليد در فقه و عمل به احتياط، واجب است. در غیر این صورت هر تقلید کننده و تقلید شونده‌ای از فرمان امام مهدی (ع) سرپیچی کرده است. و رجوع همه در عقائد به وصي امام مهدي (ع) واجب است، همان گونه كه بر آنها رجوع به او در متشابهات قرآن و سنت رسول خدا محمد (ص) و سنت خاندان مطهرش، واجب است. در غیر این صورت از فرمان امام مهدي محمد بن الحسن (ع) سرييچي کرده‌اید، و در این درخواست استثنائی برای مسلمانان اعم از عالم و جاهل وجود ندارد. (وَأَنْ لَا تَعْلُوا عَلَى اللَّهِ إِنِّي آتِيكُمْ بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ).8 (و در برابر خداوند تکبر نورزید که من برای شما دلیل روشنی آورده‌ام).
خطاب ششم: (به رئیس جمهور آمریکا بوش و یا کسی که جانشین او می‌شود):
(وَنُريدُ أَن نَمُنّ عَلَى الَّذينَ استُضعِفوا فِي الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثينَ * وَنُمَكِّنَ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَنُرِيَ فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَجُنُودَهُمَا مِنْهُمْ مَا كَانُوا يَحْذَرُونَ).9 (ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم! * و در زمین به آنها قدرت و تمکین بخشیم و به فرعون و هامان و لشكريانشان چيزى را كه از آن مى‌ترسيدند نشان دهيم). آن کسی که در رؤیایت دیدی من هستم، و بزودی رؤیاهای بیشتری از من خواهی دید، بر تو واجب است که به سرعت نیروهای نظامیت را از سرزمین‌های اسلامی بدون هیچ‌گونه قید وشرطی خارج سازی واِلّا بقدرت خدای الواحدُ الاَحد والفَردُ والصَّمد، من آن کسی خواهم بود که تازیانه‌های آتش را بر آمریکا - همان حیوانِ وحشِ آهنینی که می‌خورد و با چکمه‌هایش تمام ممالکِ روی زمین را لِه می‌کند - فرود خواهد آورد، همان‌گونه که دانیال (ع) در تورات خبر داده است. و بزودی خواهی دانست خبر آنچه را که نزدیک است، و بزودی خواهی دانست که آمریکا از طرف راست من در ملکوت آسمانها دفع خواهد شد، و بزودی کُوبیده خواهد شد آنگاه که خداوند اذن دهد. (عَمّ يَتَساءَلُونَ * عَنِ النَّبَإِ الْعَظِيمِ * الَّذِي هُمْ فِيهِ مُخْتَلِفُونَ * كَلَّا سَيَعْلَمُونَ * ثُمَّ كَلَّا سَيَعْلَمُون).10 (درباره چه چيز از يكديگر مى‏پرسند * از آن خبر بزرگ * كه در باره آن با هم اختلاف دارند * چنین نیست (که آنها فکر می‌کنند)، بزودی می‌فهمند! * باز هم چنین نیست، بزودى [در مورد آن] خواهند دانست).
بقية آل محمد عليهم السلام
الركن الشديد أحمد الحسن
وصي ورسول الإمام المهدي (عليه السلام)
إلى الناس أجمعين
المؤيد بجبرائيل المسدد بميكائيل المنصور بإسرافيل
ذرية بعضها من بعض والله سميع عليم
1 / شوال / 1424هـ . ق
#سید علی خامنه ای#فقها #حکومت#امانت#احمد الحسن