ویژگیهایی که شما را شایستە این مهم نموده کدام است؟

 

 

پرسش 12 : ویژگیهایی که شما را شایستە این مهم نموده، کدام است؟

به سید بزرگوار احمدالحسن

با عرض سلام و تحیّات پاک….

ویژگی هایی که شما را شایستە این مأموریت کرده یا ویژگی هایی که شما را از دیگر فرزندان شیعه متمایز ساخته است تا مهدی ع شما را برای جانشینی و نمایندگی خود انتخاب کند کدام ها هستند؟

با سپاس.

پاسخ: بسم الله الرحمن الرحیم والحمد لله رب العالمین

زمانیکه خداوند با موسی ع سخن گفت، به او فرمود: هر وقت به مناجات آمدی با خودت کسی را بیاور که تو از او برتر باشی. موسی ع به هر کسی که برخورد میکرد جرأت نمیکرد به وی بگوید از او برتر اسیت. پس انسیان ها را رها کرد و سراغ حیوانات رفت تا اینکه از کنار یک سگ بیمار پیر گذر کرد. گفت: این را میبرم. بر گردنش ریسمانی نهاد و آن را به دنبال خود کشید. اندکی از راه را رفته بود که موسی ع نگاهی به سگ انداخت و گفت: نمیدانم تو با کدام زبان خداوند را تسبیح میگویی؛ پس چطور میتیوانم از تو برتر باشم؟ موسی ع سگ را رها کرد و به مناجات رفت. پروردگار فرمود: آنچه به تو امر کردم کجا است؟ موسی ع فرمود: پروردگارا، نیافتمش! پیس پروردگار فرمود: ای پسر عمران، اگر آن سگ را رها نمیکردی قطعا نامَت را  از دیوان پیامبران محو میکردم.

من بندە حقیر به فکرم خطور نمیکند که از سگ مریضی هم برتر باشم؛ چرا که پروردگار رؤوف رحیم مرا از گناه بزرگم در پیشگاهش آگاه ساخته است.

 

 

اشتراک گذاری
Share

0 comments on “ویژگیهایی که شما را شایستە این مهم نموده کدام است؟Add yours →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *