اعلام امادگی قزوینی برای مناظره

✨بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمد لله رب العالمین
و صلی الله علی محمد و آل محمد الأئمة و المهدیین و سلّم تسلیما کثیرا
و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

🕯 يا أَهْلَ الْكِتَابِ قَدْ جَاءَكُمْ رَسُولُنَا يُبَيِّنُ لَكُمْ عَلَىٰ فَتْرَةٍ مِّنَ الرُّسُلِ أَن تَقُولُوا مَا جَاءَنَا مِن بَشِيرٍ وَلَا نَذِيرٍ فَقَدْ جَاءَكُم بَشِيرٌ وَنَذِيرٌ وَاللَّهُ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
📚 مائده۱۹
💠در سالروز ولادتِ با سعادت ام‌الائمه و المهدیین ،حضرت فاطمه زهرا س، سیدمحمد حسینی قزوینی، نماینده و مسئول موسسۀ شیخ ناصر مکارم، تهمت‌ها و دروغ‌هایی را علیه دعوت یمانی ع بیان کرد و برای مناظره با انصار امام مهدی ع ،پیروان سید احمدالحسن ع، اعلام آمادگی نمود!
🌐 https://t.me/Hawzahnews/20433
🌐 https://t.me/hosseiniqazvini/41

🔘ابتدا، پیش از آنکه به او پاسخ بدهیم، اعلام می‌کنیم:

🔹دعوت مبارک یمانی ع در حدود ۱۸سال است که به امر امام مهدی ع و از جانب داعی الله زمان ،امام احمدالحسن ع، علنی شده‌است و در همان اوایلِ دعوت، سیداحمدالحسن ع بزرگان ِعلمای شیعه را مورد خطاب قراردادند و آنان را به مطالعۀ ادلۀ دعوت یمانی ع، تصدیق آن و یا مناظره و مباهله دعوت نمودند ..

🔺به عنوان نمونه، شیخ ناظم‌العقیلی ،نمایندۀ رسمی سید احمدالحسن ع، به سید محمدحسینی قزوینی که در آن زمان، مدیر شبکۀ ماهواره‌ایِ ولایت بود، نامه‌ نوشت و البته، سال‌هاست که نه او و نه هیچ یک از مدعیان علم به درخواست سیداحمدالحسن ع پاسخ ندادند.

🔺در مقابل، از آن زمان تا به امروز، با تکذیب، تمسخر و فتوای به قتل ایشان، با دعوت امام مهدی ع مقابله کرده‌اند ..
🔸ما انصار امام مهدی ع امیدواریم؛ آقای قزوینی و امثال ایشان، به‌یاد بیاورند، سید احمد‌الحسن ع و نمایندۀ ایشان ،شیخ ناظم‌العقیلی، سال‌ها پیش، آنان را به مناظره و مباهله طلبیدند ..

☑️شایان ذکر است، شخص مذکور؛ یعنی سیدمحمد‌حسینی قزوینی پس از چند سال، نامۀ شیخ ناظم‌العقیلی را در شبکۀ ماهواره‌ای خود خواند و به تازگی، باخبرشدیم، وی کلیپی منتشر نموده و در آن، پنج شبهه از دعوت مبارک یمانی ع مطرح کرده‌است و از انصار امام مهدی ع درخواست نموده که اگر می‌توانند به این اشکالات پاسخ بدهند!
🔹اگر چه، بارها انصار امام مهدی ع به این اشکالات پاسخ داده‌اند؛ اما بار دیگر از باب قطع عذر و اتمام حجت به او جواب داده‌شد:
🌐 https://t.me/Abbas_fathiieh/1022

🔹در همین پاسخ؛ دوباره، انصار امام مهدی ع آقای سید محمد‌حسینی قزوینی و دیگر مدعیان علم را به مناظره دعوت نمودند و آنان را به دلیل ردّ ادلۀ دعوتِ مبارکِ یمانی ع به مبارزۀ علمی (تحدّی) فراخواندند؛ اما متاسفانه نتیجه‌ای نداشت جز:
🌐 https://t.me/Abbas_fathiieh/1026

◀️آری، آقای قزوینی و دیگران، اگر توان مقابلۀ علمی با دعوت علمی – عقیدتی یمانی ع را داشتند؛ هیچگاه به زور متوسل نمی‌شدند:
🌐 https://t.me/zaman_zohour/3224

🔹اکنون، برخی استادان و طلبه‌ها صرفاً، به دلیل ایمان به فرستادۀ امام مهدی ع در زندان به سر می‌برند.
⚠️براستی آنان چه جرم و گناهی مرتکب شده‌اند؟ آیا پاسخی دارید؟
🌐 https://t.me/yamaniyoon/2216
🔷🔸🔹🔶

💠اما در پاسخ به سخنانِ اخیر آقای قزوینی باید گفت:
🔘سخن‌گفتن بر منابرِ یک‌طرفه آسان است، مرد باشید و با انصار امام مهدی ع مناظره کنید: لَا تَرْكُضُوا وَارْجِعُوا إِلَى مَا أُتْرِفْتُمْ فِيهِ وَمَسَاكِنِكُمْ لَعَلَّكُمْ تُسْأَلُونَ
📚 انبیا۱۳

🔺آقای قزوینی می‌گوید:«سید احمدالحسن ع و انصار او از داعش و وهابیت خطرناکترند؛ زیرا، علما را هدف گرفته‌اند».
◀️در پاسخ به ایشان می‌گوییم:

💠آقای قزوینی، مسلماً شما نیز، عُلَما را معصوم نمی‌دانید؛ بخصوص که اهل بیت ع علمای آخرالزمان را در روایات بسیاری مذمت کرده و آنان را دشمنان قائم ع معرفی‌نموده‌اند.
🔹دشمنی علما، بزرگان، شخصیت‌ها و مراجع دینی با حجت‌های الهی، موضوعی است که دائماً، در همۀ ادوار تکرارشده است .

قرآن کریم می‌فرماید:
قَالَ الْمَلَأُ مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ
📚 اعراف ۶۰

و در جایی دیگر می‌فرماید:
قَالَ الْمَلَأُ الَّذِينَ كَفَرُوا مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي سَفَاهَةٍ وَإِنَّا لَنَظُنُّكَ مِنَ الْكَاذِبِينَ
📚 اعراف ۶۶

و آیات بسیار دیگری که به دلیل رعایت اختصار آن‌ها را ذکر‌نمی‌کنیم.

🔺متاسفانه، مطابق با بیانات اهل بیت ع، در هنگام ظهورِ قائم ع بزرگان با حجت‌های خداوند و فرستاده های او دشمنی می‌کنند و علمای آخرالزمان در مقابل ایشان می‌ایستند؛ چنانکه تاکنون نیز، شاهد آن بوده‌ایم ..

🔺به‌عنوان نمونه، امیرالمومنین ع می‌فرمایند:
إذا خرج القائم ینتقم من أهل الفتوى بما لایعلموا فتعساً لهم و لأتباعهم أوَ کان الدین ناقصاً فتمموه أم کان به عوجاً فقوموه
📚 بیان الائمه ج۳ ص۲۹۸
📚 الزام الناصب ج۲ ص۲۰۰
📚 یوم الخلاص ص۴۱۰

⤴️زمانی که قائم قیام کند از اهل فتوا (فتوادهندگان) انتقام می‌گیرد. کسانی که ندانسته از خود فتوا می‌دادند . وای بر آنان و پیروان و تابعانشان. آیا دین ناقص بود که آنان کاملش کنند. یا در آن کجی و ناراستی بود که آنان راستش کنند.

و یا امام باقر ع فرمود:
اذا خرج الامام المهدی فلیس له عدو مبین الا الفقهاء خاصه، و لولا ان السیف بیده لأفتى الفقهاء بقتله
📚 بیان الائمه ج۳ ص۹۹

⤴️زمانی که قائم قیام کند دشمنی آشکارتر از فقها ندارد و اگر شمشیر به دستش نباشد، فقها فتوای قتل او را می‌‌دهند.

🔺و روایات متعدد دیگری که حال علمای آخرالزمان بیان شده است.

🔹آقای قزوینی، علما معصوم نیستند و صحت و سقمِ سخنِ ایشان با ثقلین سنجیده می‌شود و البته نیک می‌دانید، علما نیز مانند دیگران؛ بلکه بیش از سایرین در معرض امتحان‌اند؛ چنانکه آقای کورانی از بزرگان حوزۀ مهدویت، در کتاب خود به نام «الیمانیون قادمون» سید یمانی را وسیله امتحان و آزمایش حوزه‌های علمیه دانسته و چنین می‌نویسد:
… السبب الرئیسی الذی لم‌یجعل الحوزات العلمیه و اهل العلم یومنون بالیمانی الذی هو رسول خاص من الامام المهدی ع لانه یاتی بمایخالف قواعدهم التی درسوها … .

💠بنابراین، به جای فرافکنی و ایجاد هالۀ قداست برای افراد غیر معصوم؛ به سوالاتی که بیش از ده سال است، سیدیمانی ع از علما پرسیده‌اند، پاسخ دهید …و بگویید، بدعتِ وجوب تقلید از غیر معصوم را به چه دلیل بر مردم تحمیل کرده‌اید؟! حال آنکه وجوب تقلید از غیر معصوم دلیل عقلی و نقلی ندارد و عقل، قرآن و روایات آن را نفی و از آن نهی کرده‌اند؟!
🔹بار دیگر، شما و استادتان شیخ ناصر مکارم را دربارۀ موضوعات زیر، در قالبِ مناظره و گفتگوی مودبانه به مبارزۀ علمی می‌طلبیم.

🔻موضوعات به شرح زیر است:

🔸حاکمیت خدا یا حاکمیت مردم!؟ (از منظر دلیل عقلی و نقلی)
🔸مصداق حاکمیت خدا چه کسانی‌اند؟ حجت‌های معصوم و منصوص، یا زمامداران و فقهای غیر معصوم که خود را متولّیِ رهبری دینی و دنیایی مردم کرده‌اند.
🔸علت و ماهیت غیبت امام مهدی ع چیست و شیعه در زمان غیبت ایشان چه وظیفه‌ای دارد؟
🔸دلیل عقیدۀ تقلید در دین از فقهای غیر معصوم چیست؟
🔸قانون معرفت حجت از منظر عقل و نصوص دینی (امام و وصی از چه طریق شناخته و اثبات می‌شود؟)
🔸چگونه قانون شناخت خلفای خدا بر شخصیت سید احمد‌الحسن ع منطبق است؟
🔸روش صحیح فهم دین چیست؟ (اجتهاد مبتنی بر ظنِّ مجتهد حجت است یا نه)

🔘امیدواریم همچنانکه خودتان برای مناظره با انصار امام مهدی ع اعلام آمادگی نمودید، به‌جای آنکه در تریبون‌های یک‌طرفه، به نشر اکاذیب و تهمت‌های بی‌پایه بپردازید، برای مناظره حاضرشوید تا هم به قولتان عمل کرده و هم مورد لعن خداوند نباشید؛ زیرا، رسول خدا ع فرمود:
إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ فَمَنْ لَمْ یَفْعَلْ فَعَلَیْهِ لَعْنَةُ اللَّه.
🔻ایمیل موسسه وارثین ملکوت:
🌐 varesin.org@gmail.com

🔻آیدی هماهنگیِ مناظرات در تلگرام:
🌐 @warethinmalakoot_tahaddi

اشتراک گذاری
Share

0 comments on “اعلام امادگی قزوینی برای مناظرهAdd yours →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *