درباره ما

سید احمدالحسن کیست؟

سید احمد فرزند سید اسماعیل فرزند سید صالح فرزند سید حسین فرزند سید سلمان فرزند امام محمدابن الحسن العسکری ( ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) است.
او متولد منطقه مُدَینه شهر بصره در جنوب شرقی عراق است. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی شهر سازی در دانشگاه بصره به اتمام رساند .
در سال 2000 میلادی (1420 ه. ق و 1387 ه. ش ) و در زمان حکومت صدام در سن 29 سالگی به دستور امام مهدی (علیه‌ السلام) ، برای اصلاح حوزه علمیه، به نجف اشرف رهسپار شد.
همه مردم، به‌ویژه روحانیون، اقدامات علمی،عملی، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی ایشان را در نجف دیدند و تعداد زیادی این اقدامات را پسندیدند؛ اما تعداد اندکی حاضر به همراهی با ایشان شدند .
پس از سه سال زمینه ‌سازی و فراوانی رؤویاها و ایمان تعداد قابل توجهی از روحانیان نجف ، به دستور امام مهدی (علیه ‌السلام) ، دعوت یمانی که همان دعوت امام مهدی(علیه‌السلام) است،در 🗓 جمادی الاول 1423 _ 1381 علنی شد و ایشان آشکارا خود را برای مردم فرستاده و یمانی آل محمد (علیهم‌السلام) برای مردم معرفی کردند .
برای فطرت های ‌های بیدار که بصیرت خود را خراب نکرده بودند، مکارم اخلاق و صداقت و امانت‌ داری او و خانواده‌ا ش، جای نیاز به دلیل در پیوستن به فرستاده امامشان باقی نمی‌گذاشت.
اعتراض احمد الحسن به صدام و بیان انحرافات در مسیر دین الهی…، سبب نپیوستن بزرگان و شخصیت های ‌های معروف به ایشان شد و فقط تعداد کمی حاضر به یاری او بودند و این دعوت غریبانۀ امام مهدی(علیه‌السلام) حرکت خود را ادامه داد .
با حمله آمریکا به عراق، فرمان جهاد از سمت سید احمد الحسن به دستور امام زمان ع (علیه‌السلام) صادر می‌شود، اما مرجعیت عراق به بهانه واجب‌بودن حفظ جان و تقیّه ، فتوا به حرمت مقابله با آمریکا می‌دهد .

امام مهدی(علیه‌السلام) دستور قیام علیه مستکبران جهان را، 🗓سوم شوال ۱۴۲۴، صادر می‌کند و سیداحمدالحسن با جدیت تمام به مقابله با استکبار جهانی می‌پردازد؛ اما مردم عراق، به‌ علت تبعیت از بزرگانشان، حاضر به پذیرفتن این امر نمی‌شوند .

تعداد افرادی که به دعوت یمانی ایمان می‌ آورند، هر روز بیشتر میشود می‌شود. احمد الحسن با دست خود به ساخت حسینیه‌ ها در شهرهای مختلف می‌پردازد .

مرجعیت شیعیان عراق از زیاد‌ شدن انصار یمانی می‌ترسد و بارها به مبارزه با انصار سید احمد الحسن و خراب‌ کردن حسینیه ‌ها می‌پردازد. تا جایی که دفاتر انصار امام مهدی علیه السلام در کربلا و نجف را بارها به آتش می‌کشند و انصار شناخته‌ شده‌ ای، مثل شیخ سید حسن حمامی، فقط به جرم ایمان به فرستاده امام مهدی(علیه‌السلام) بارها دستگیر می‌شود.

تا اینکه فتواهای صادره در محدور الدم‌ بودن ایشان و اصرار بر دستگیری از سوی بعضی مراجع تقلید و پیگیری عده ای از مخالفین، سبب مخفی‌ شدن ایشان میشود می‌شود.❗️
در سال 1386_2008 م نیروهای منتسب به مراجع تقلید عراق، تعداد زیادی از انصار ایشان را اسیر و شهید می‌کنند و با متواری‌ شدن انصار عراق به ایران و مصر،… دعوت مبارک بیشتر از قبل منتشر میشود می‌شود.
به لطف خدا فضای مجازی فرصتی مناسب برای انتشار خبر در کل دنیا بوجود می‌ آورد .
در تاریخ 12/12/2012 ، با افتتاح صفحه فیس‌ بوک ایشان، باب بزرگی برای ارتباط ایشان با عموم مردم باز میشود می‌شود.
با معرفی سه تن از علمای حوزه علمیه نجف ( سید حسن حمامی ، سید واثق حسینی و شیخ ناظم عقیلی )، مکتب نجف اشرف به‌طور علنی در فیس‌ بوک معرفی می‌شوند ؛ دفتری که از سال‌های اولِ دعوتِ مبارک، توسط خودِ سید احمدالحسن تأسیس کرده بود و ایشان به رهبری دعوت مبارک یمانی می‌پرداخت .
مراکز علمی، از قبیل حوزه علمیه، دانشگاه علوم دینی و زبان‌ شناسی، مراکز خدمت‌ رسانی و دارالایتام و مراکز تبلیغی از قبیل شبکه المنقذ و رادیو المنقذ ، از جمله مؤسسات مختلفی است که در این مدت در نجف و عراق توسط سید یمانی تأسیس شده‌ است .
دعوت یمانی، زمینه‌ ساز ظهور امام مهدی(علیه‌السلام) می‌باشد و یک حرکت اصلاحی‌ عقیدتی است و معرفی فساد عقایدی علمای ادیان، یکی از رسالت های ‌ اصلی سید یمانی در دعوت امام مهدی(علیه‌السلام) می‌باشد .
کتاب‌هایی که ایشان تا کنون نوشته‌اند ، نزدیک به 50پنجاه جلد می‌باشد؛
کتاب‌ هایی که علم ناب الهی را برای تربیت ما و کامل شدن عقل های ما دربر دارند.

سید احمدالحسن، مهدی اول در وصیت شب وفات رسول‌ الله(صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌باشد ؛ همان مهدی که در آخرالزمان متولد شده و از سوی امام زمان (علیه‌السلام) فرستاده می‌شود تا مردم را از عذاب ‌های آن دوران نجات بخشد ؛ فرستاده‌ ای از سمت حضرت عیسی(علیه‌السلام) برای مسیحیان و فرستاده‌ ای از سمت حضرت ایلیا(علیه‌السلام) برای یهودیان .

سید احمد الحسن، از ابتدای حرکت مبارکشان تاکنون، بیانیه ‌ها و موضع‌ گیری ‌های فراوانی داشته‌ اند. ازجمله :

معرفی آمریکا به‌عنوان طاغوت، دجال اکبر، دجال مسیح و دجال یک ‌چشم؛

معرفی یهودیان صهیونیزم جنایتکار به‌عنوان امت پیامبر کش؛

معرفی حرکت وهابی به‌عنوان جریان سفیانی در منطقه؛

و …
معرفی علمای عامل به‌عنوان زمینه ‌سازان ظهور و انتقاد شدید از علمای گمراه از جمله عملکردهای مهم ایشان در این شانزده ۱۶سال می‌باشد .
هم ‌اکنون، این دعوت مبارک به‌صورت شفاهی و مجازی به اصلاح عقیدتی جامعه می‌پردازد تا امر امام مهدی(علیه‌السلام) محقق شود و مردم پذیرای حاکمیت خدا و دولت عدل الهی امامشان در زمین شوند.
با پیشروی سفیانی به اراضی عراق و ضعف جدی دولت عراق و همکاری‌نکردن با انصار امام مهدی(علیه‌السلام) ، سید احمدالحسن اقدام به علنی‌ کردن تشکیلات نظامی خود علیه داعش در عراق کردند.
برای آشنایی بیشتر با ادله دعوت مبارک سید احمد الحسن، وصی و فرستاده امام مهدی(علیه‌السلام) علیه ، به سایت رسمی مراجعه فرمایید .
دروغ ها و تهمت ‌های بی‌ پایه‌ و‌ اساسی در فضای مجازی علیه دعوت یمانی منتشر می‌شود. شایسته است، انسان عاقلی که به عقلش احترام میگذارد، در برخورد با هر تهمتی، از فرد تهمت‌ زننده دلیل بخواهید .
والسلام علی من تبع الهدی

اشتراک گذاری
Share